HAMBURG, 21/12/2015

​Euler Hermes, celosvětový lídr v oblasti pojištění obchodních úvěrů, a EOS, mezinárodní poskytovatel finančních služeb, dnes oznamují, že v pátek 18. prosince 2015 došlo k uzavření smlouvy s CRIF, globální společností poskytující úvěrové informační služby, úvěry a softwarová řešení se sídlem v italské Bologni - za účelem koupě koncernu Bürgel (Bürgel).

100 % akcií bude převedeno na společnost CRIF. V současné době vlastní Euler Hermes 50,1 % a EOS 49,9 % společného podniku. Smlouva o koupi akcií podléhá standardním odkládacím podmínkám. Uzavření transakce se očekává v únoru 2016.

Bürgel je jednou z předních německých podnikových informačních společností se 130-letou tradicí a v současné době zaměstnává přibližně 500 pracovníků v Německu. CRIF a Bürgel jsou již obchodními partnery v Rakousku, Švýcarsku a na různých dalších trzích. Společnost CRIF byla založena v roce 1988 a hraje na mezinárodním trhu důležitou roli - působí v 50 zemích na čtyřech kontinentech a má více než 2 000 zaměstnanců. Společnost sleduje strategii růstu, především prostřednictvím akvizice podniků na různých trzích v posledních letech. Stávající akcionáři budou v budoucnu pokračovat ve svých dlouhodobých obchodních vztazích se společností Bürgel.

„Ve společnosti CRIF našla firma Bürgel i její zaměstnanci strategického investora a nový domov,“ říká Ron van het Hof, generální ředitel Euler Hermes Německo. „CRIF je náš ideální kandidát a zajistí ve firmě Bürgel kontinuitu. Společnost je jednou z předních podnikových informačních firem se silným mezinárodním zázemím. Odbornost společností CRIF a Bürgel se dokonale snoubí a nový akcionář firmě Bürgel otevírá nové příležitosti k růstu. Tak má společnost do budoucna optimální pozici a všechny strany z toho těží.“
Euler Hermes jako největší B2B zákazník i EOS si udrží obchodní vztah se společností Bürgel a budou nadále využívat její odbornost.

„EOS bude nadále spolupracovat se společností Bürgel,“ uvedl Klaus Engberding, výkonný ředitel koncernu EOS a osoba odpovědná za německou pobočku. To je jasný signál pro trh, zákazníky i zaměstnance.“

Společnost CRIF pokračuje ve své dlouhodobé strategii růstu a expanze. V roce 2011 tento podnikový informační koncern odkoupil podniky Deltavista ve Švýcarsku a Rakousku.

„V posledních letech již společnost Bürgel byla v Rakousku a Švýcarsku naším partnerem, takže jsme poctěni, že bude nejnovějším členem rodiny CRIF - sdělil Carlo Gherardi, prezident a generální ředitel společnosti -. Již známe kvalitu informací společnosti Bürgel: integrace řešení CRIF a Bürgel přinese na trh přidanou hodnotu prostřednictvím unikátního a mocného souboru pokročilých služeb na účinnější a efektivnější podporu potřeb klientů. Z toho důvodu tento krok představuje další posun v globální strategii společnosti CRIF s cílem posílit její vedoucí pozici na globálním trhu“.

V této transakci jako finanční poradce společnosti CRIF působila UniCredit Bank AG.

  

Euler Hermes je světovým lídrem v oblasti pojištění obchodních úvěrů a uznávaným odborníkem v oblasti obligací, záruk a úvěrů. S více než stoletými zkušenostmi společnost nabízí B2B finanční služby na podporu řízení peněžních transakcí a pohledávek z obchodních vztahů. Její patentovaná zpravodajská síť sleduje a analyzuje každodenní změny v bonitě malých, středních i nadnárodních podniků, které působí na trzích představujících 92 % světového HDP. Společnost má sídlo v Paříži, působí ve více než 50 zemích a má více než 6 000 zaměstnanců. Společnost Euler Hermes je dceřinou společností Allianz, je uvedena na evropské akciové burze Euronext v Paříži (ELE.PA) a získala hodnocení AA- podle agentur Standard & Poor’s a Dagong Evropa. Společnost vykázala konsolidovaný obrat 2,5 miliardy EUR v roce 2014 a podle údajů na konci roku 2014 po celém světě pojistila obchodní transakce v hodnotě 860 miliard EUR.
Další informace: www.eulerhermes.com, LinkedIn nebo Twitter @eulerhermes.

Koncern EOS
Koncern EOS je jedním z předních mezinárodních poskytovatelů na míru upravených finančních služeb. Jeho hlavní činností je správa pohledávek. EOS má více než 8 500 zaměstnanců a poskytuje zabezpečení prostřednictvím zákaznických služeb pro přibližně 20 000 klientů ve více než 25 zemích po celém světě prostřednictvím více než 50 dceřiných společností. Spolu s mezinárodní sítí partnerských společností koncern EOS svým zákazníkům nabízí zdroje ve více než 150 zemích na všech kontinentech. Mezi hlavní cílové sektory patří bankovnictví, pojišťovnictví, komunální služby, telekomunikace a IT.
Více informací: www.eos-solutions.com

CRIF
Společnost CRIF se specializuje na úvěrové informační systémy, obchodní informace a řešení pro řízení úvěrových rizik a nabízí bankám, finančním institucím, poskytovatelům komunálních služeb a podnikům kvalifikovanou podporu ve všech fázích vztahu se zákazníkem: od plánování rozvojových strategií přes akvizice až po správu portfolia a úvěry.
Vznikla v roce 1988 v italské Bologni, hraje na mezinárodním trhu důležitou roli a působí na čtyřech kontinentech (Evropa, Amerika, Afrika a Asie).
Služby CRIF v současné době každodenně využívá 3 100 bank a finančních institucí a více než 25 000 firem v 50 zemích.