CURYCH, 17/02/2014

​OFWI Teledata, založená v roce 1986, je průkopníkem v elektronickém zasílání informací z obchodních rejstříků. Je to společnost, která má vedoucí postavení na švýcarském trhu v oblasti úvěrových a obchodních informací zejména ve finanční oblasti. Kromě toho poskytuje OFWI Teledata řešení na podporu procesů rozhodování o úvěrech.
Touto transakcí CRIF AG, přední poskytovatel řešení v oblasti řízení rizik a identifikace adresy pro obchod, infrastruktury a elektronického obchodu ve Švýcarsku, posiluje svou pozici ve švýcarském finančnictví prostřednictvím odpovídající nabídky vytvořené na míru po potřeby tomuto sektoru.
 
„Kombinace CRIF a OFWI Teledata přináší zákazníkům služby s vyšší přidanou hodnotou, a tím posiluje naši vedoucí pozici v oblasti úvěrů ve Švýcarsku“, vysvětloval Carlo Gherardi, předseda CRIF AG a prezident CRIF.
„To, co nás s OFWI Teledata spojuje, je naše nasazení a intenzivní úsilí využívat inovace k větší spokojenosti zákazníka. Spojením vedoucí pozice společnosti OFWI Teledata v oblasti obchodních informací s bohatými informacemi společnosti CRIF o spotřebitelích a podnikatelských subjektech budeme schopni nabídnout ještě efektivnější řešení pro řízení rizik.“
 
„Pod záštitou společnosti CRIF se může sloučená společnost plně soustředit na své hlavní schopnosti v řízení úvěrových rizik a rozšířit tak nabídku svým klientům“, vysvětlil Stefan Muff, předseda Axon Active Holding.
„Axon Active se teď zaměří výlučně na rozvoj a mezinárodní zavádění procesně orientovaných podpůrných řešení na základě inteligentních datových sítí pro marketing“, dodal Stefan Muff. „CRIF AG se ve Švýcarsku stane pro Axon strategickým partnerem.“