Bologna (Itálie), Dubaj (Spojené arabské emiráty), 10/10/2014

Díky této akvizici se CRIF posílí v regionu svou pozici v oblasti obchodních a úvěrových informací a řešení pro řízení rizik.​

Společnost Dun & Bradstreet UAE, kterou roce 2004 v Dubaji založila DBSAME, je předním poskytovatelem dat a obchodních informací v regionu. Dun & Bradstreet UAE se sídlem sídlí v Dubaji a poskytuje služby a obchodní informace podnikatelské komunitě ve Spojených arabských emirátech díky nejobsáhlejší databázi v regionu, která zahrnuje informace zhruba o 400 000 společnostech i přístup k celosvětové síti D&B. 

Tato akvizice je součástí globální strategie CRIF, která v posledních letech zvyšuje investice. CRIF hodlá na trhu v jihozápadní Asii poskytovat produkty a služby s vyšší přidanou hodnotou. Díky pokročilým řešením a IT flexibilitě umožňují řešení, která CRIF a její dceřiné společnosti nabízejí na celém světě, efektivnější reakci na potřeby stále náročnějšího trhu. 
Systémy pro podporu řešení a softwarová řešení CRIF v kombinaci s řešeními Dun & Bradstreet UAE pro data a řízení rizik navíc klientům velmi efektivním a inovativním způsobem pomohou optimalizovat stávající obchodní procesy a posílit vztahy s jinými asijskými zeměmi.

„Spojené arabské emiráty zaznamenávají vysoký růst a mají významný potenciál. Z tohoto důvodu nám záleží na vstupu na tento trh a na rozšíření naší působnosti na něm,“ řekl Carlo Gherardi, prezident a generální ředitel CRIF. „Integrace CRIF s řešeními Dun & Bradstreet UAE je dalším krokem v expanzi CRIF na globálních trzích a zejména v regionu jihozápadní Asie. Při tvorbě obchodní nabídky si zakládáme na inovacích a kvalitních službách pro zákazníky. Díky synergiím mezi těmito dvěma společnostmi budeme moci poskytnout hodnocení rizika s přidanou hodnotou a řešení pro správu rozhodovacího procesu a pomůžeme společným zákazníkům zvýšit ziskovost.“ 

„DBSAME se nadále bude zaměřovat na růstové trhy ve zbývající části Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu (GCC), jižní Asie a Afriky. Chceme investovat obzvlášť do infrastruktury pro obchodní informace a do úvěrových registrů. Domníváme se, že sektor obchodních informací v regionu nabízí několik atraktivních příležitostí pro vklad kapitálu,“ uvedl Misbah Ahmad, zástupce ředitele DBSAME a výkonný ředitel MESA Partners.

O společnostech Dun & Bradstreet South Asia Middle East Ltd (DBSAME) a MESA Partners
DBSAME provádí podnikatelské aktivity D&B ve více než 70 zemích Blízkého východu, jižní Asie a Afriky. Díky fyzické přítomnosti na více než 15 trzích a díky úvěrovým registrům na 19 trzích se DBSAME etablovala jako dominantní hráč v regionu. DBSAME je společný podnik Dun & Bradstreet International a soukromého akciového fondu MESA Holdings I LP, který spravuje společnost MESA Partners.