TISKOVÁ ZPRÁVA, 25/06/2014

​Italská společnost CRIF je jedním z největších provozovatelů systémů schopných hodnotit platební morálku a bonitu, takzvaných úvěrových registrů. CRIF působí i na českém trhu – je organizátorem Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

CRIF je ve společnosti High Mark dlouhodobým strategickým investorem, navýšení obchodního podílu tak bylo logickým vyústěním dlouholeté úspěšné synergie. Spojení lokálního know-how společnosti a mezinárodních zkušeností CRIF na poli klientských informací umožní její další expanzi.

High Mark jako jeden z prvních na rozvíjejícím se indickém trhu zprovoznil v roce 2011 databázi mikrofinančních úvěrů, která je nyní největší svého druhu na světě. High Mark poskytuje komplexní klientské informace zahrnující nejen mikrofinancování, ale i spotřebitelské půjčky či úvěrování pro malé a střední podniky.

Od svého založení v roce 2011 se High Mark rozrostla v úspěšný registr klientských informací, který se řadí mezi přední společnosti na indickém trhu.

Indický úvěrový trh patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím na světě, především vzhledem k dynamickému růstu životní úrovně početné populace. Úvěrové registry stimulují růst úvěrového trhu a ekonomiky, proto se centrální indická banka RBI (Reserve Bank of India) v poslední době aktivně angažuje v rozvoji společností spravujících klientské úvěrové informace. Společnost CRIF navýšila obchodní podíl v souladu s předpisy RBI, které umožňují zahraničním společnostem držet v indických úvěrových institucích maximálně 74 % akcií.

Mezi významné členy úvěrového registru High Mark patří finanční instituce jako State Bank of India, Punjab National Bank, SIDBI, Edelweiss, Shriram City Union Finance and Alpha a indické společenství mikrofinančních institucí.