CRIF-czech.jpg

Skupina CRIF

Historie společnosti

CRIF je globální společnost specializující se na vývoj a řízení služeb úvěrových kanceláří, obchodních informačních systémů a úvěrových řešení. Byla založena v roce 1988 v italské Bologni. Skupina CRIF má mezinárodní působnost, působící v Evropě, Americe, Africe a Asii.

1988 Společnost CRIF byla založena v italské Boloni.
1997 Ve Velké Británii vznikla společnost CRIF Decision Solutions Ltd., která britským společnostem začala nabízet v oblasti finančních analýz, výkaznictví a monitoringu a řešení proti podvodům.
1999 Britská společnost CRIF Decision Solutions Ltd. se rozrostla díky koupi společnosti Qui Credit Assessment Ltd.
Ve floridské Tampě byla založena společnost CRIF NORTH AMERICA Corp.
Společně se společností CRIBIS Corp., která sídlí tamtéž, CRIF vyvíjí a v mezinárodním měřítku distribuuje internetové systémy pro podporu rozhodování určené ke strategickému řízení úvěrových a marketingových aktivit a k přístupu k informacím o společnostech, odvětvích a trzích ve 230 zemích.
2001 Ze strategické aliance s americkou společností TRANSUNION, jež je jedničkou na trhu NAFTA, vzešly dvě společnosti specializující se na individuální a modelová obchodní řešení v Mexiku (TRANS UNION CRIF DECISION SOLUTIONS S.A. de C.V.) a ve Střední a Jižní Americe a v Kanadě (TRANSUNION CRIF DECISION SOLUTIONS LLC).
2005 Společnost CRIF koupila 100 % akcií CCB – Czech Credit Bureau (dnes CRIF - Czech Credit Bureau) a později i SCB – Slovak Credit Bureau (dnes CRIF - Slovak Credit Bureau). Tyto dvě společnosti vedly úvěrové registry v České republice a na Slovensku a zabývaly se expanzí na ruský trh.
Společnost CRIF společně s ruskou Národní bankovní asociací (ARB) a několika významnými ruskými bankami založila Národní registr pro úvěrovou historii v Rusku.
2006 Skupina CRIF koupila společnost INFIN, poskytující obchodní informace, analytické a poradenské služby v souvislosti s podniky a státními institucemi na Slovensku.
2007 Součástí skupiny CRIF se stala společnost InfoData (založená v roce 1990 jako odbor polské obchodní komory). Skupina koupila společnost CRIF Sp. Z.o.o, která v Polsku nabízí obchodní informační služby s přidanou hodnotou, vysoce kvalitní data a aktualizované úvěrové zprávy o polských i světových firmách, analytické nástroje, poradenství, outsourcing a softwarová řešení.  
V Rusku vznikla společnost OOO CRIF, poskytující řadu služeb včetně poradenství, analýzy, outsourcingu, softwaru a řešení pro vymáhání pohledávek.
2008 Společnost INFIN se spojila se slovenským úvěrovým registrem (CRIF - Slovak Credit Bureau).
Skupina CRIF posílila své aktivity na americkém kontinentu prostřednictvím společností CRIF Corp. se sídlem v Tampě, Magnum se sídlem v Atlantě a CRIF S.A. de C.V. se sídlem v Mexico City. Tyto společnosti nabízejí podporu při rozhodování a softwarová řešení finančním institucím, poskytovatelům služeb a podnikům.
V červenci 2008 koupila skupina CRIF texaskou společnost Teres Solutions, která vyvíjí pokročilá řešení pro přímé a nepřímé poskytování půjček. Tato řešení představují referenční standard na trhu finančních služeb.
2009
Skupina CRIF posílila své operace v sektoru obchodních informací koupí italské společnosti Dun & Bradstreet (D&B). Díky vzniku CRIBIS D&B mají klienti a trhy přístup ke stále podrobnějším informacím i dovednostem a zkušenostem společnosti D&B, jednoho z hlavních poskytovatelů obchodních informací na světě.
CRIF a HUAXIA International Credit Group vytvořily společný podnik HuaxiaCRIF China, který zákazníkům nabízí poradenství v oblasti úvěrového rizika a informační služby na čínském trhu.
Skupina CRIF pokračovala v expanzi v USA – získala společnost FLS sídlící v texaském Dallasu a společnosti Aimbridge Indirect Lending LLC a Member Lending Acceptance LLC z coloradského Denveru, které se specializují na řešení pro přímé i nepřímé poskytování půjček.
 
CRIF Zrt., nově založená součást skupiny CRIF se sídlem v Budapešti, získala od maďarského Úřadu pro finanční dohled licenci k vytvoření prvního zcela soukromého a dobrovolného úvěrového registru v Maďarsku, který má obsahovat jak pozitivní, tak negativní informace o jednotlivcích a firmách.
2010 Společnost CRIF koupila od společnosti Equifax její součást APPRO Systems, předního poskytovatele řešení pro zpracování žádostí o půjčky a zakládání účtů pro finanční instituce v USA.
Během roku 2010 uzavřela skupina CRIF partnerství s indickou společností High Mark Credit a ve Vietnamu si ji vybrala jako partnera společnost PCB za účelem vývoje prvního úvěrového registru světové úrovně v zemi. Podle dohody o strategickém partnerství ve Vietnamu je nyní CRIF hlavním akcionářem PCB.
2011 ​V USA koupila skupina CRIF společnost Cypress Software Systems, která poskytuje řadu softwarových aplikací a řešení, jež automatizují proces žádosti o půjčku a její zpracování ve finančních institucích. 
V Číně založila skupina CRIF společnost CRIF Beijing, která poskytuje čínským retailovým bankám, spotřebitelům a společnostem financujícím nákup automobilů řešení pro řízení úvěrového rizika.
Skupina CRIF koupila jednotku společnosti Deltavista ve Švýcarsku a Rakousku. Deltavista je v německy mluvících zemích jedním z předních úvěrových registrů a poskytovatelů služeb v oblasti řízení rizika.
2012
CRIF NM, společný podnik CRIF a Neal & Massy, získal licenci na založení špičkového úvěrového registru a na poskytování služeb s přidanou hodnotou na Jamajce a v Karibiku.
Skupina CRIF v rámci své strategie expanze v asijsko-pacifickém regionu otevřela novou kancelář v indonéské Jakartě.
Byly získány společnosti Dun & Bradstreet Turkey, Finar a Kompass Turkey.
2013 ​Skupina CRIF otevřela nové kanceláře v Hong Kongu a na Filipínách a posílila tak svou pozici v asijsko-pacifickém regionu.
2014

Skupina CRIF rozšířila své působení  v Turecku koupí majoritního podílu ve společnosti Recom, která je lídrem v oblasti vymáhání pohledávek.
Společnost CRIF získala OFWI - Teledata od Axon Active Holding AG a upevnila tak svou vedoucí pozici ve švýcarském odvětví kreditních informací.
Skupina CRIF se stala většinovým akcionářem ve společnosti High Mark Credit Information Services, která má vedoucí postavení v oblasti úvěrových informací v Indii. High Mark spravuje databázi mikroúvěrů, spotřebitelských úvěrů a úvěrů mikropodniků, malých a středních podniků.
Společnost CRIF koupila dubajskou společnost Dun & Bradstreet UAE, která je předním poskytovatelem dat a obchodních informací ve Spojených arabských emirátech.

2015 ​CRIF získal 30% akcií společnosti Nomisma. Nomisma je italská nezávislá společnost, která se zabývá ekonomickými výzkumy a poradenstvím pro podniky, sdružení a veřejnou správu na národní i mezinárodní úrovni.
2016 Společnost CRIF získala v Německu společnost Bürgel, která byla předtím společným podnikem společnosti Euler Hermes, která je celosvětovým lídrem v oblasti zabezpečení úvěrového pojištění a společností EOS, která je mezinárodním poskytovatelem finančních služeb.
​CRIF díky akvizici společnosti Deltavista, která patří mezi přední úvěrové registry a poskytovatele služeb v oblasti řízení rizika, posiluje vlastní obchodní aktivity v Německu a v Polsku.
CRIF získal rovněž společnost Microfinance Technologies Center (MTC) působící v Rusku, která je důležitým a rostoucím hráčem v oblasti poskytování služeb týkajících se posuzování úvěrového rizika pro odvětví microfinance.
CRIF přebírá společnost CCIS-China Credit Information Service, která patří na Tchaj-wanu mezi vedoucí společnosti v oblasti působení úvěrových informačních agentur.
2017

​CRIF v roce 2017 posílil své pozice a v Jamaice získal veškeré vlastnické podíly ve společnosti CRIF NM Credit Assure Ltd. Firma svými službami zaměřenými na kompletní řešení úvěrových rizik podporuje zejména finanční instituce a poskytovatele půjček.

Společnost CRIF získala v Rusku společnost Luxbase LLC, která poskytuje software bankám, organizacím poskytujícím microfinance služby a společnostem poskytujícím služby v oblasti automatizace procesů vymáhání pohledávek.

CRIF pokračuje v expanzi rovněž na Dálném východě, když získal v Indonésii 100% společnosti PT VISI. Tato společnost se specializuje na poskytování obchodních informačních služeb a prostřednictvím dvou start-up společností v Singapuru a Malajsii nabízí poradenské služby, software a inovativní řešení pro řízení úvěrů.

2018

Společnost CRIF převzala společnost Vision-Net, která je předním poskytovatelem obchodních informací v Irsku.

2019

CRIF získává většinový podíl ve společnosti Inventia - softwarové společnosti pro digitální identifikaci. S využitím technologie Inventia posílil CRIF svoji platformu „Omnichannel Smart Onboarding“ pro úvěrové procesy a obohatil ji o komponenty, které zvyšují uživatelský dojem při interakci s koncovým zákazníkem.

CRIF se stává prvním AISP otevřeného bankovnictví, který byl zaregistrován ve více než 20 evropských zemích. Díky akvizici společnosti Credit Data Research Realtime Holdings Ltd. prostřednictvím své společnosti CRIF Buergel nabízí CRIF služby Open Banking, které umožňují výměnu údajů o platebních úvěrech mezi spotřebiteli, společnostmi a organizacemi a zlepšuje transparentnost při obchodování s podniky, partnery a zákazníky.

CRIF získává BizInsights, předního světového poskytovatele obchodních informací působící v Singapuru. Nová společnost CRIF BizInsights poskytuje singapurským a globálním společnostem a profesionálům obchodní informace a podrobné analýzy, umožní posílit firmám jejich řízení úvěrového rizika, umožnit jim sledovat konkurenty a dodavatele, posílit jejich činnosti zaměřené na zákazníka a splnit due diligence a požadavky na compliance.

Povolení vydané CRIF RealTime Ireland rozšiřuje oblast působnosti CRIF jako AISP do všech 31 zemí, kde platí revidovaná směrnice o platebních službách.