CRIF-czech.jpg

Lucie Anna Ježková byla vyhlášena inspirativní ženou českého finančního sektoru

Lucie Anna Ježková byla vyhlášena inspirativní ženou českého finančního sektoru

Deník E15 ve čtvrtek 8. prosince 2022 představil přehled 131 inspirativních žen českého finančního světa. V seznamu jsou ženy, které nejsou nutně v exekutivních rolích a nezáří na ně reflektory, nicméně jsou úspěšné a jejich přínos je inspirativní a prospěšný.

Počet 131 odkazuje na první ženské gymnázium Minerva, které v letošním roce slaví 131 let od jeho založení. Vítězky jsou rozděleny do 8 kategorií:

  1. Ekonomická analytika, investice a finanční řízení
  2. Regulatorika, risk a právo
  3. Technologie, IT a kyberberpečnost
  4. Vývoj produktů a inovace
  5. Datová analytika a výpočet
  6. Klientský servis a sales
  7. Idea makers (dopad „čtyř P“ – People, Process, Policy & Planet)
  8. Státní správa a státní / polostátní organizace

Vítězky jsou výjimečné manažerky a expertky z více než padesáti bank, pojišťoven, investičních společností i řady asociací či organizací.

Jednou z oceněných je i Lucie Anna Ježková, která v CRIFu pracuje na pozici General Counsel, zařazena byla do kategorie Idea makers.

Lucie vystudovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a následně studovala na Thames Valley University v Londýně. Po studiu se pohybovala v různých pozicích v advokacii a finančním sektoru, od 2001 do 2006 byla členkou prezidia Komise pro cenné papíry, působila v Committee of European Securities Regulators v Paříži (ESMA) a také jako advokátka. V roce 2015 nastoupila do CRIFu, kde vede právní oddělení. Je zodpovědná za kompletní právní agendu, věnuje se ochraně osobních údajů a zároveň poskytuje školení právních témat v rámci CRIF Academy. Lucie je zapsaná v seznamu the Legal 500 GC Powerlist: Central and Eastern Europe. Zároveň je členkou Public Affairs Working Committee a Data Protection Forum evropské asociace ACCIS.

Lucko, ještě jednou moc gratulujeme, jsme na Tebe velmi pyšní a těší nás, že s Tebou můžeme tvořit jeden tým.