Duben 2023, Londýn

  • CRIF je v nejnovější analýze přední světové analytické společnosti označen za jednoho z nejlepších hráčů v oblasti otevřeného bankovnictví.
  • K zařazení do zprávy nezávislé výzkumné společnosti přispěla akvizice společnosti Strands v roce 2020, která posílila agregační schopnosti CRIF, a její zastřešující strategie přidané hodnoty.
  • Zařazení připisuje zastřešujícímu zaměření fintechu na přidanou hodnotu pro zákazníky, s podporou místních API; zejména jsou zmiňovány nástroje PFM a BFM společnosti Strands a "komplexní" možnosti nasazení.

Duben 2023, Londýn: Přední evropský poskytovatel úvěrových informací, otevřeného bankovnictví a digitálních řešení, společnost CRIF, byla jmenována jedním ze třinácti nejvýznamnějších poskytovatelů otevřeného bankovnictví.

Společnost CRIF byla mezi vybranými společnostmi, které společnost Forrester pozvala k účasti na hodnocení Forrester Wave z 21. března 2023, The Forrester Wave™: Open Banking Intermediaries, Q1 2023. V tomto hodnocení byla společnost CRIF uvedena jako "uchazeč" v oblasti otevřeného bankovnictví spolu s dalšími vlivnými hráči v oblasti otevřeného bankovnictví.

The Forrester Wave™: Open Banking Intermediaries, Q1 2023 report analyzuje nejlepší poskytovatele otevřeného bankovnictví napříč ekosystémem, aby pomohla odborníkům v oblasti bankovnictví a finančních služeb lépe vybrat ty správné poskytovatele pro jejich potřeby.

Společnost CRIF se domnívá, že její zařazení je dáno zastřešující strategií fintech, která spočívá v poskytování řešení s přidanou hodnotou bankám a věřitelům, aby mohli lépe sloužit svým spotřebitelským a firemním zákazníkům. Zdůrazněna je silná stránka fintechu v nabídce řešení pro zákazníky se specializovanými požadavky na otevřené bankovnictví se zaměřením na agregaci účtů, kategorizaci transakcí, analýzu úvěrového rizika, modely včasného varování, hodnocení dostupnosti a schopnosti řízení podnikatelských a osobních financí (BFM a PFM).

Vizí společnosti CRIF je poskytovat komplexní možnosti nasazení produktů, přičemž zákazníci mohou její služby nasadit v rámci vlastních hostovaných cloudů. Kromě toho jsou služby společnosti CRIF poskytovány také prostřednictvím silné podpory rozhraní API, specializovaných implementačních týmů, partnerství a společného přístupu Kaizen. Zpráva společnosti Forrester uvádí, že CRIF bude vyhovovat zejména firmám s vícejazyčnými potřebami ve více zemích.

Hlavní hnací silou zastřešující strategie přidané hodnoty fintech je akvizice poskytovatele řešení pro správu digitálních peněz Strands společností CRIF v roce 2020. Akvizicí společnosti Strands totiž CRIF integrovala svá komplexní řešení otevřeného bankovnictví s BFM a PFM na bázi umělé inteligence, aby bankám a finančním institucím dále pomáhala inovovat a rozvíjet jejich služby, zvyšovat obchodní výkon a zajišťovat neustálé zaměření na potřeby zákazníků.

Leonardo Piva, Corporate Business Development Director pro CRIF Digital, uvedl: "Věříme, že naše přítomnost v žebříčku Forrester Wave je oceněním našeho úsilí, investic a výsledků v oblasti digitálních služeb pro finanční instituce.

V posledních letech čelíme jako podnikatelská komunita těžkým výzvám: nyní chceme víc než kdy jindy podpořit naše klienty v jejich úsilí s využitím inovačních schopností společnosti CRIF a hlubokých znalostí procesů finančních institucí."