Červen 2023, Londýn

  • Společnost CRIF byla v nejnovější analýze přední globální analytické firmy označena za jednoho z nejlepších poskytovatelů platformy pro rozhodování pomocí umělé inteligence.
  • Uznání si zasloužilo její řešení StrategyOne, klíčová součást portfolia společnosti, která umožňuje podnikovým uživatelům snadno implementovat, testovat, monitorovat a upravovat obchodní pravidla, kreditní skóre, výpočty a celé rozhodovací procesy.
  • CRIF má silné stránky v oblasti nástrojů pro podnikové experty, technologií pro rozhodovací inteligenci, nástrojů pro vývoj aplikací a zabezpečení.

Přední evropský poskytovatel úvěrových informací, otevřeného bankovnictví a digitálních řešení CRIF byl jmenován lídrem mezi poskytovateli platforem pro rozhodování pomocí umělé inteligence (AI).


Společnost CRIF byla mezi vybranými společnostmi, které analytická společnost Forrester přizvala k účasti ve svém průzkumu The Forrester Wave™: AI Decisioning Platforms, Q2 2023. V tomto hodnocení byla společnost CRIF vedle dalších vlivných hráčů v oboru uvedena jako "lídr" v oblasti AI decisioning.


Zpráva analyzuje a hodnotí nejlepší platformy pro AI rozhodování podle 23 kritérií a posuzuje jejich schopnost poskytovat podnikovým obchodním a technologickým týmům nástroje pro autorizaci a automatizaci obchodních rozhodnutí.


Zařazení společnosti CRIF je částečně zásluhou StrategyOne, klíčové součásti portfolia společnosti, která umožňuje podnikovým uživatelům snadno implementovat, testovat, monitorovat a upravovat obchodní pravidla, kreditní skóre, výpočty a celé rozhodovací procesy. Podnikům také pomáhá snižovat náklady díky pravidlům bez kódování a zároveň pomáhá organizacím využívat různé přístupy k řízení rozhodování.
StrategyOne, zprovozněný ve více než 30 zemích světa, je plně přizpůsobené řešení pro vytváření a správu přizpůsobených pracovních postupů velmi flexibilním způsobem, který umožňuje automatické a spolehlivé úvěrové rozhodování na základě kvalifikovaných tradičních i inovativních dat.


StrategyOne může finančním institucím pomoci se:

  • zkrácením doby potřebné pro schválení
  • zvýšením automatizace hodnotícího procesu
  • zvýšením přesnosti hodnocení
  • zlepšením zákaznické zkušenosti
  • lepší interní uživatelskou zkušeností


Společnost CRIF má díky svým rozsáhlým databázím spotřebitelských úvěrů jednoznačně silné stránky v oblasti rozhodování o úvěrech. Nicméně díky tomu, že systém StrategyOne je použitelný i v mnoha dalších případech, které se netýkají rozhodování o úvěrech, společnost CRIF úspěšně proniká na nové trhy a řeší nové potřeby zákazníků.


Jako určující rys byl také vyzdvižen úspěch firmy v neustálém zlepšování své platformy přidáváním dalších akcelerátorů řešení pro různá odvětví a automatizovaného inženýrství funkcí pro strojové učení. Zákazníci společnosti CRIF navíc mohou využívat celé portfolio jejích řešení a dat pro rozhodování o úvěrech a navrhování uživatelského prostředí.


Společnost Forrester dospěla k závěru, že CRIF je lídrem v této oblasti a je vhodná jak pro stávající zákazníky, kteří chtějí rozšířit rozhodování v rámci své organizace, tak pro nové zákazníky v oblasti finančních služeb.


Leonardo Piva ze společnosti CRIF Digital řekl: "Jsme poctěni, že jsme byli oceněni jako lídr v žebříčku The Forrester Wave™: AI Decisioning Platforms, Q2 2023."
"Rozhodovací platforma CRIF AI je klíčovou součástí naší hodnotové nabídky, takže jsme rádi, že se jí dostává zaslouženého uznání. Zároveň se vždy snažíme zlepšovat naše služby s přidanou hodnotou přidáváním dalších špičkových řešení a funkcí, potřeby našich zákazníků jsou vždy na prvním místě."

Celý report je k dispozici zde.