CRIF-czech.jpg

Hana Nováčková zvítězila v soutěži Ocenění českých podnikatelek

Vítězkou čtvrtého ročníku soutěže Ocenění českých podnikatelek se v kategorii Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí, stala u velkých firem s více než 100 zaměstnanci Hana Nováčková ze společnosti IPO - Star. Ta se zabývá ostrahou majetku a osob. Novinářům to dnes oznámili zakladatelé soutěže společnosti Mazars a Agentura Helas.

V kategorii středních podniků s 25 až 99 zaměstnanci zvítězila Pavla Zálešáková ze společnosti Tech-Trade, která zpracovává tenké plechy. V kategorii malých podniků s deseti až 25 zaměstnanci si první cenu odnesla Ilona Klímová z firmy Aspius, jež obchoduje s mraženým a chlazeným masem.

Účastníkem soutěže mohla být pouze žena, která je stoprocentní majitelkou firmy a jejíž společnost byla založena nejpozději 1. ledna 2007. V letošním roce odpovídalo kritériím soutěže 9894 potenciálních kandidátek. Z nich bylo vybráno 196 semifinalistek, z nich vzešlo postupně 34 finalistek.

Hodnocení finalistek se uskutečnilo ve dvou rovinách. První bylo s vahou 70 procent ekonomické a vycházelo z finančních ukazatelů společnosti CCB – Czech Credit Bureau a jejich porovnáním s průměrem v daném oboru. Druhou rovinou s 30procentní vahou bylo hodnocení společenského přínosu od poroty.

Cenu GE Money Bank Výjimečná podnikatelka získala Kateřina Kračmerová z kliniky komplexní rehabilitace Jiřího Marka Monada. V soutěži Výjimečný růst firmy byla na prvním místě Vlasta Jahelková ze Základní umělecké školy Melodie z Hořic.

Soutěž byla založena v roce 2008. Jejím cílem je podpora českých žen podnikatelek