CRIF-czech.jpg

Banka roku obnovila diskusi o odpovědném zadlužování

„Hlavním motivem byla snaha o obnovení a zintenzivnění veřejné diskuse o odpovědném přístupu k zadlužování. Jde o oblast, která je s rostoucí zadlužeností domácností stále více aktuální, a proto ji dlouhodobě podporujeme,“ řekl Petr Kučera, výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti CCB – Czech Credit Bureau.
Podle Kučery by měli lidé před jakýmkoli zadlužením objektivně zvážit svou aktuální situaci a možnosti. Umět si například spočítat, kolik je bude úvěr reálně stát a zda si ponechávají i dostatečnou finanční rezervou, snažit se omezovat impulzivní půjčky na zboží či služby například v době Vánoc nebo dovolených, pečlivě vybírat společnost, u které si peníze půjčí a za jakých smluvních podmínek a podobně.
Ocenění Banka roku bylo i příležitostí pro zhodnocení přínosů Bankovního a Nebankovního registru, které se již staly neodmyslitelnou součástí českého finančního sektoru. Díky úvěrovým registrům došlo nejen ke snížení rizik na straně finančních institucí, které jsou členy registrů, ale i například ke zvýšení dostupnosti úvěrů pro běžné občany a ke zrychlení schvalovacího procesu při žádosti o úvěr.

 

V kategorii Úvěr roku 2008 nakonec zvítězila Chytrá karta od České spořitelny, která obhájila i titul Nejdůvěryhodnější banka roku. Hlavní ocenění Banka roku 2008 získala Raiffeisenbank. Bankéřem roku 2008 se stal Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic. Nejdynamičtější bankou roku 2008 se stala mBank, která vstoupila na český trh v listopadu 2007.

Více informací o ocenění Banka roku naleznete na: http://www.bankaroku.cz/