CRIF-czech.jpg

Nadstavbové služby

N.E.O.S. (New evaluation open suite)

NEOS je řešení otevřeného bankovnictví, které zpracovává klíčové ukazatele výkonu (KPI) a skórovací modely uživatelů, a poskytuje tak další údaje pro hodnocení bonity spotřebitelů a společností v reálném čase. Součástí služby je vlastní datová analýza bankovních transakcí včetně řady KPI atributů pro vyhodnocení a segmentaci žadatelů o službu. NEOS úspěšně využívá ověřené nástroje umělé inteligence pro vylepšování výstupů, především v oblasti kategorizace transakcí.

Cílem řešení je zlepšit hodnocení úvěruschopnosti a využít příležitostí k rozvoji vztahů v rámci úvěrového anebo ověřovacího procesu (digitálního nebo nedigitálního) prostřednictvím sofistikovaného využití dat PSD2.

  • skóre hodnocení bonity založené na datech platebního účtu, v některých případech obohacené o vlastní informace CRIF (např. údaje o úvěrové kanceláři, obchodní informace, sdružování dat atd.).  
  • soubor KPI (např. ověření zaměstnavatele, ověření příjmu) k zahájení a / nebo posílení vztahů se zákazníky.

Součástí implementačních projektů je i zajištění technické a procesní konektivity na jednotlivá bankovní PSD2 API rozhraní. Díky mezinárodnímu přesahu skupiny CRIF a vlastní AISP licenci s pasportizací do 31 evropských zemí zpřístupňuje NEOS zákazníkům přístup k bankovním institucím v ČR a SR, ale i k rozhraním většiny bank působících v rámci EU.


Vyvinuto CRIF.Digital