Společnost CRIF převzala společnost Vision-Net, která je předním poskytovatelem obchodních informací v Irsku.

Akvizice společnosti Vision-Net posílí působení mezinárodní společnosti CRIF v oblasti poskytování informací pro podnikání a podporu rozhodování.


Společnost CRIF, globální společnost specializující se na provozování úvěrových registrů a poskytování obchodních informací, dnes oznámila akvizici společnosti Vision-Net, předního poskytovatele obchodních informací se sídlem v Dublinu. Vision-Net, úspěšná společnost působící na konkurenčním a sofistikovaném trhu, poskytuje okamžitý přístup k úvěrovým zprávám a obchodním informacím o každé společnosti v Irsku a Velké Británii. Společnost byla založena v roce 1991 a její rozsáhlé portfolio klientů zahrnuje přední irské korporátní společnosti v oblasti finančních služeb, právních a účetních služeb, stejně jako společnosti kótované na burze, subjekty veřejného sektoru, nadnárodní společnosti a místní malé a střední podniky.

CRIF působí již řadu let také ve Velké Británii a v Irské republice a podporuje řadu společností včetně finančních institucí, pojišťoven a dalších společností využívajících inovační systémy na podporu rozhodování a různá softwarová řešení.

Cílem společnosti CRIF je prostřednictvím této akvizice dále upevnit svoji pozici v regionu a poskytovat služby s přidanou hodnotou a inovativní tržní řešení. Kombinací své globální nabídky a celosvětových odborných znalostí budou společně s působením společnosti Vision-Net bude CRIF v této zajímavé oblasti podporovat zákazníky při plnění jejich cílů ještě širší nabídkou inovativních produktů a služeb, a to od řízení rizik až po rozvoj podnikání a dodržování zákonů.

Výkonná ředitelka společnosti Vision-net, Christine Cullen, bude pokračovat na své pozici a bude vést společnost v Irsku. Bude pracovat společně s regionální ředitelkou CRIF pro Spojené království a Irsko, Sárou Costantiniovou, při stanovení nové irské obchodní strategie společnosti CRIF.

Díky této akvizici se CRIF stane jedinečným a spolehlivým hráčem, který nabídne irským finančním institucím a firmám své komplexní informační služby a know-how. Společnosti CRIF a Vision-Net tak budou moci ještě více podporovat finanční a obchodní společnosti při posuzování rizik, snížení transakčních nákladů a investic a urychlení průzkumu trhu. Využitím kreditních informací o zákaznících a obchodních partnerech jsou klienti schopni posoudit bonitu partnera a zjistit informace o každé společnosti včetně spřízněných firem.

"Naše vize jsou postaveny na rozvoji nových partnerství s cílem posílit to, co nabízíme našim klientům, a předvídat potřeby trhu. Spojením působení globálního know-how a zkušeností společnosti CRIF s jedinečnou odborností společnosti Vision-Net pomůžeme našim klientům využít nových příležitostí a otevřít nové možnosti růstu a inovací ", sdělil Carlo Gherardi, prezident a generální ředitel CRIF.

"Jsem velice spokojena s touto akvizicí, protože CRIF a Vision-Net sdílejí společné hodnoty a cíle, zejména ve smyslu důrazu na péči o zákazníky, kvalitu dat a budování pevných vztahů s klienty. Naše spolupráce bude založena na rozvoji synergií spočívající v detailním pochopení místních potřeb společnosti Vision-Net a v globální odbornosti společnosti CRIF. To nám umožňuje udělat další strategický krok vpřed i s ohledem na současný evropský kontext, "uvedla Sara Costantini, ředitelka CRIF ve Velké Británii a Irsku.

Christine Cullen, výkonná ředitelka společnosti Vision-Net, k akvizici uvedla: "Společnost Vision-net si za posledních 26 let vybudovala v Irsku mimořádně silnou pozici a my jsme velmi rádi, že společnost posuneme spolu s novým partnerem, společností CRIF, k dalšímu růstu.

"Naše společnost je zaměřena na inovace a poskytování vysoce kvalitních služeb našim klientům, což je naší hlavní prioritou. CRIF je jedním z předních světových „fintech“ společností a sdílí ve stejném oboru podnikání s naší společností stejné hodnoty, kulturu i ambice.   

"Tím, že budeme součástí mezinárodní společnosti CRIF, bude moci společnost  Vision-Net dále zlepšit inovativní nabídku našich produktů klientům.“


O společnosti Vision-net.ie

Společnost Vision-net.ie je přední nezávislá společnost podnikající v oblasti „business intelligence“ a řízení rizik v Irsku. Společnost poskytuje komplexní informační služby pro rozhodování ve společnostech. Tyto služby zahrnují analýzu a poskytování informací o společnostech, živnostnících a vedení firem v Irsku, Severním Irsku a Velké Británii, a to včetně podrobných analýz, výzkumu, informací pro rozhodování a řízení úvěrového rizika.

Společnost Vision-net.ie udržuje komplexní databázi obchodních indexů pro všechny společnosti v Irsku. To zahrnuje aktuální informace o téměř 596 000 společnostech a téměř 582 000 firmách a živnostnících.

Více informací naleznete na adrese www.vision-net.ie

VisionNet, A CRIF Company
22 Northumberland Road, Ballsbridge, Dublin 4, D04 ED73 Ireland
Tel. +353 (0)1 664 1111
https://www.vision-net.ie/
info@vision-net.ie