PhyOn (Phygital Onboarding)

Platfoma určená na jednoznačnou a bezpečnou identifikaci nových zákazníků získaných v online režimu.

Byla vystavěna na bezpečných CRIF technologiích a technologických vybraných partnerů, přičemž kombinuje ověření digitální identity i fyzické přítomnosti klienta. Tento přístup lze zkráceně nazvat Phygital – proces, který kombinuje digitální i fyzický svět.   Z uvedené logiky vyplývá název platformy PhyOn jako zástupce „Phygital Onboardingu“.

PhyOn umožňuje rychlé nasazení nového digitálního procesu, ale i optimalizaci současných procesů. Klienti mohou využít metody využívající analýzu ID dokumentů (OCR, AntiFraud) doplněnou o ověření fyzické přítomnosti s použitím technik FaceBiometriky. Další možností je metoda převzaté identity postavená na službách  bankovní identity nebo KYC poskytovaných jednotlivými bankovními institucemi. Platforma PhyOn nabízí i podporu metod digitálního onboardingu, která je relevantní i v jiných evropských regionech a je připravená i pro mezinárodní  nasazení.

PhyOn je díky modularitě svých komponent a možnosti napojení na celou řadu datových služeb CRIF v oblasti Business Information a AML vhodným řešením i v situacích, kdy klient potřebuje využít vzdálený autorizovaný onboarding svých  firemních zákazníků.

Platforma PhyOn je včetně IdentityHUBu, specificky vytvořeného Českou republiku a Slovensko, v testovacím režimu s ukázkami odpovídajícího demo procesu. Plné produkční nasazení u prvních zákazníků očekáváme v druhé polovině letošního roku. Společně s dalšími partnery je již k dispozici i pilotní demo prostředí pro SME digitální onboarding. V této oblasti očekáváme, že naši zákazníci budou moci využít i našich vlastních zkušenosti s užíváním tohoto typu služeb u námi provozovaných služeb v retailové oblasti.